کدام قطعات خودرو بیش از سایرین خراب می شود؟

✅گیربکس
از مارس ۲۰۱۵ تابه‌حال نزدیک ۵ هزار گزارش خرابی گیربکس به لیست اضافه شده که ۸.۴ درصد کل مشکلات را تشکیل می‌دهد

✅الکتریکی
هم‌اکنون خودروها بیش از هر زمان دیگری به تکنولوژی‌های جدید مجهز هستند و به همین خاطر مشکلات الکتریکی در رده دوم بزرگ‌ترین مشکلات قرار گرفته‌اند.۸.۲ درصد کل خرابی‌های خودرو را این دسته از مسائل تشکیل می‌دهند.

✅کلاچ
هر چقدر میزان کارکرد خودرو بالا می‌رود، سوختن کلاچ و تمام شدن آن عادی‌تر می‌شود. مشکلات مربوط به کلاچ خودرو ۷.۸ درصد کل مشکلات یک خودرو را تشکیل می‌دهد.

✅توربو
یکی از هزینه‌برترین مشکلاتی که می‌تواند خودروی شما با آن روبرو شود مربوط به خرابی توربو است. این دسته از مشکلات معمول بوده و ۴.۷ درصد ادعاهای مربوط به گارانتی Warrantywise را تشکیل می‌دهد.

✅ترمزها
عملکرد کامل و صحیح ترمزها اساسی‌ترین ویژگی خودروی شما است بنابراین جای ناامیدی است که این مقدار از خرابی را باید در خودروهای دست‌دوم دید

✅آلترناتور
آلترناتورها و دینامهای مرسوم با همه‌گیری خودروهای هیبریدی و الکتریکی می‌توانند از رده خارج شوند اما در خودروهای دست‌دوم این بخش مشکلاتی را دارد که درصد آن به ۴.۳ می‌رسد.

✅واشر سرسیلندر
دود سفید و نشتی ماده خنک کننده از نشانه‌های خرابی واشر سر سیلندر هستند. ۳.۱ درصد خودروهایی که سال پیش به تعمیرگاه مراجعه کرده‌اند این خرابی هزینه‌بر را داشته‌اند.

✅موتور شیشه‌برقی
روزهایی که با دست پنجره را می‌بستید دیگر تمام شده است. اما حتی موتورهای جدید شیشه‌های برقی نیز خراب می‌شوند و باعث ایجاد سهم ۲.۲ درصدی از مشکلات خودرویی سال گذشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *