بهترین روش شتابگیری خودرو

برای شتاب گیری هیچ گاه پدال گاز را تا انتها فشار ندهید،اگر از ابتدا تا انتهای پدال گاز را به ۳ قسمت تقسیم کنیم در اولین فشار به پدال گاز باید یک سوم این مقدار را فشار دهیم و مقدار باقی مانده را به صورت نرمال و در واقع هماهنگ با افزایش دور موتور انجام دهید.
اگر فشردن پدال گاز به صورت ناگهانی و ناهماهنگ با افزایش دور موتور باشد،برای لحظاتی  در اطلاعات ارسالی از طرف سنسور دریچه ی گاز به (ECU) اختلال پدید می آید و این مسئله سبب عدم رسیدن به بهترین شتاب ممکن می شود.
پس اگر در یک لحظه نیاز به شتاب گیری سریع داشتید اگر به یک باره پدال گاز را تا انتها فشار دهید به هیچ وجه به حداکثر شتاب گیری خودرو دست نمی یابید.
 این مسئله برای بسیاری از شما دوستان عزیز پیش آمده که در جاده و در سر بالایی در هنگام گرفتن سبقت اتومبیلی از لاین روبرویی می بینید و در واقع در سبقت می مانید در این هنگام مطمئناً نیاز مند دست یابی به شتاب بیشتری از طرف خودرو هستید.اگر شتاب مورد نیاز شما با بیشتر فشردن پدال گاز رفع شد که مشکل شما حل شده است و شما از حادثه ای دلخراش جان سالم به در برده اید اما اگر نه….
بهترین کار در این حالت اینست که یک شوک به موتور خودرو وارد آوریم برای این کار باید نخست پدال کلاچ را تا انتها فشار داده و سپس در همان وضعیت گاز را تا انتها فشار دهید در این زمان باید پدال کلاچ را به یک باره رها کنید در این زمان شوک به موتور خودرو وارد شده و موتور برای لحظاتی هر چند کوتاه ولی حیات بخش شتابی فزاینده می گیرد که می تواند شما را از برخوردی مهلک برهاند.
البته این کار فقط در زمان نیاز و در واقع در مواقع اضطراری پیشنهاد می شود چون باعث زیان های شدیدی به دیسکو صفحه و به طور کلی موتور خودرو می شود.پس از این کار برای نمایش در اتوبانها و جاده ها استفاده
نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *