نشانه های پنچر شدن لاستیک

یکی از بد ترین اتفاقاتی که ممکن است برای راننده وسیله نقلیه اتفاق افتد و جان او و سر نشینانش را به خطر اندازد پنچر شدن لاستیک خودرو میباشد. همانطور که می دانید لاستیک خودرو یکی از مهم ترین و حساس ترین اجزای خودرو می باشد که نقش بسیار مهمی در ایمنی و پیمودن مسیر ها در خودرو دارد و یکی از مواردی است که اگر مورد توجه قرار نگیرد ممکن است خطر آفرین شود و جان سر نشینان خودرو را با خطر رو برو کند. در ادامه تصمیم داریم که به شما همراهان عزیز اطلاعاتی در مورد پنچر شدن لاستیک خودرو در هنگام رانندگی در اختیار شما قرار دهیم.

پنچر شدن در هنگام رانندگی نشانه هایی دارد که این نشانه ها هر کدام ممکن است بعد از پنچر شدن نمایان شود و راننده با دانستن این نشانه می تواند نمایش قابل قبول تری از خود نشان دهد و جان سر نشینان خود را نجات دهد ما در ادامه برای بالا رفتن اطلاعات شما همراهان عزیز این نشانه ها را قرار داده ایم تا اگر خدایی ناکرده دچار این اتفاقات شدید نمایش مناسبی از خود نشان داده و جان خود و سرنشینان اتومبیلتان را نجات دهید.

 

۱-منحرف شدن خودرو به چپ و راست
اگر در هنگام رانندگی متوجه این موضوع گردیدید که خودرو شما به شدت به سمت راست یا چپ منحرف می شود این خبر از پنچر شدن وسیله نقلیه شماست با حفظ خونسردی فرمان اتومبیل را محکم نگه داشته و آرام آرام خودرو خود را به کنار جاده منتقل نمایید.

 

۲-سخت شدن رانندگی
اگر متوجه شدید که فرمان اتومبیل شما سفت شده است و  چرخش دشوار شده است این نیز از نشانه های پنچر شدن می باشد شما باید با حفظ خونسردی آرام آرام با کنترل دقیق وسیله نقلیه خودرا به سمت خاکی جاده منتقل کنید.

 

۳-لغزیدن خودرو به چپ و راست
ممکن است بعد از پنچر شدن کم کم باد لاستیک خودرو شما خالی شود و این امر باعث لغزش خودرو می شود و بهترین کار انتقال به موقع خودرو به کنار جاده می باشد.

۴-لرزیدن لاستیک
لرزیدن لاستیک یکی دیگر از نشانه های پنچری وسیله نقلیه می باشد و عام ترین نشانه در پنچری همین نشانه می باشد و لاستیک های خودرو لرزیده و فرمان نیز اندکی انحراف و تکان پیدا می کند که با در دست گرفتن محکم فرمان به کنترل بهتر وسیله نقلیه خود اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *