مارکوس اریکسن فاتح مسابقات ایندی ۵۰۰ شد.

ماشین Chip Ganassi در مسابقات ایندی500

مارکوس اریکسن با درخشش خود توانست فاتح ۱۰۶ امین دوره مسابقات ایندی ۵۰۰ شود. راننده با سابقه فرمول ۱ که چهارمین سال حضور خوددر ایندی کار را سپری می کند در روز یکشنبه توانست فاتح مسابقات ایندی ۵۰۰ شود. وی راننده تیم Chip Ganassi  بوده و این مسابقه را از جایگاه ۵ ام آغاز نمود. در بیشتر دورهای این مسابقه وی جزو خودروهای پیشتاز بود و در نهایت توانست از حریفان ۳ ثانیه پیشی بگیرد.

در این مسابقه در یک رقابت شدید بین وی و راننده تیم مک لارن اریکسن تواسنت به پیروزی رسیده و تبدیل به دمین شرکت کننده سوئدی فاتح این مسابقات پس از کنی براک شود.

پس از مسابقه اریکسن گفت:” پیروزی در ایندیاناپلیس ۵۰۰ حس شگفت انگیزی دارد. من نمیتوانم این پیروزی را باور کنم. من میخواهم از تیم Chip Ganassi، هم تیمی هایم و هنودا تشکر کنم. این نتیجه یک تلاش تیمی بود.” وی افزود : “همچنین از همه هوادارانی که در سوئد من را حمایت کردند و هوادارانی که امروز در پیست بودند متشکرم. مسابقه دادن مقابل شما برایم فوق العاده بود.”

مارکوس اریکسن
طبق رسم همیشگی راننده نفر اول پس از پایان مسابقه شیر پیروزی می نوشد.

مارکوس اریکسن با این قهرمانی توانست در کنار تاکوما ساتو و الکساندر روی قرار بگیرد. این رانندگان پیش از ورود به مسابقات ایندی ۵۰۰ در مسابقات فرمول ۱ شرکت می کردند.

اریکسن با توجه به کسب امتیاز دو برابری در پیست یندیاناپلیس به همراه او وارد و الکس پالو رتبه های اول تا سوم جدول ایندی کار را در اختیار دارند.

منبع: www.topgear.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *